İletişim Merkezi


Son Duyurular Tümü

  31.03.2023   |   Aktif Madde Kısıtlamaları Hk (Imidacloprid, Thiomethoxam veThiram)


Genel Müdürlüğümüzün, Thiomethoxam ve Thiram Aktif Maddeli Bitki Koruma Ürünleri Hakkında, 15.09.2022 tarih ve 6950658 sayılı yazısı ve oluru ekte yer almaktadır


Devamı...

  26.10.2022   |   Bitki Koruma Ürünleri ile Hammaddelerinin İthalat İznine Esas Kontrolleri

24.10.2022  tarihi  itibariyle  Azoxystrobin, Chlorantraniliprole, Clethodim, Clofentezine, Cymoxanil, Etoxazole, Kresoxim methyl, Lufenuron, Metribuzin, Pyriproxyfen, Spirodiclofen ve Spirotetramat  teknik  maddeleri  ile  bu  teknik  maddeleri  içeren  BKÜ'nden,  ithalat iznine  esas  kontroller  kapsamında,  Türkiye  Gümrük  Bölgesinden  numune  alınması  ve  analize  tabi tutulması uygulamasına başlanılacaktır. 


Devamı...

Son Yenilikler

Tavsiye Alternatif Sayfası (36 saniye)

Geçici Tavsiyede Düzenleme (20 saniye)

Mrl Ürün ile Arama (33 saniye)

Mrl Ürüne Bağlı Bitkiler (17 saniye)
Sizden Gelenler


KIRMIZI BACAKLI HUBUBATAKARI (Penthaleus major) araması gerçekleştirilemiyor. Hata veriyor.

Belirtilen zararlıya ait ruhsatlı tavsiye olmadığından detayı gösterilmemektedir. 

Zararlı organizma eki dokümanı indirmek için Arama motorunda hububat yazıp Bul düğmesine tıklayınız. Gelen listede KIRMIZI BACAKLI HUBUBATAKARI (Penthaleus major) satırında yer alan indir düğmesine tıklayarak dokümanı indirebilirsiniz.

Piyasaya arzı veya tamamen satışı durdurulan/ durdurulma sürecinde olan etken maddeye sahip BKÜ lerinin arama motorunda yanlarında bu durumun belirtilmesinin iyi olacağı kanısındayım.

Şu an Doküman --> Yasaklı Aktif Maddeler menüsünden excel dosyası indirilerek aktif maddenin ithalatının sonlandırılma tarihi, imalatının sonlandırılma tarihi ve kulanımının sonlandırılma tarihi bilgilerine ulaşılabilir.

Bu bilgilere web sayfası üzerinden erişim güzel bir fikir olabilir. Uygulamaya alınıp alınmayacağı hususunda konuyu Daire Başkanlığımız'a iletmemiz gerekli.

 

Arama Motoru ''HATA'' verdiği için arama yapılamıyor

Hatayı düzelttik. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.