İletişim Merkezi


Son Duyurular Tümü

  22.08.2023   |   BİYOLOJİK ETKİNLİK DENEME KURULUM BİLGİSİ HK.

Bakanlığımızın 16.03.2012 tarihli 6.3.1. maddesinin b bendinde yer alan, Biyolojik Etkinlik Deneme Denetleme Talimatında belirtildiği üzere (deneme kurulumundan önce),  22.08.2023 tarihi itibari ile Biyolojik etkinlik deneme kurulum bilgileri sistem üzerinden elektronik olarak kabul edilmekte olup,  sisteme e-imza entegrasyonu sağlanıncaya kadar  fiziksel belgelerin  gönderilmesi hususunda

Not: * Haziran ayı deneme adres kurulumlarını,  22.08.2023 tarihinden önce göndermiş olan firmaların bilgilerini sisteme  girmesi rica olunur .

         * Biyolojik etkinlik deneme kurulum bilgisinin,  deneme kurulmadan en az 1gün önce bakanlığımıza gönderilmesi gerekmektedir. Aksi halde denemeler geçersiz sayılmaktadır.


Devamı...

  17.08.2023   |   Aktif Madde Kısıtlamaları hk. (Thiram)

Aktif Madde Kısıtlamaları hk. 15.08.2023 tarih ve 10898354 sayılı yazımız ekte yer almaktadır


Devamı...

Son Yenilikler

Tavsiye Alternatif Sayfası (36 saniye)

Geçici Tavsiyede Düzenleme (20 saniye)

Mrl Ürün ile Arama (33 saniye)

Mrl Ürüne Bağlı Bitkiler (17 saniye)
Sizden Gelenler


Piyasaya arzı veya tamamen satışı durdurulan/ durdurulma sürecinde olan etken maddeye sahip BKÜ lerinin arama motorunda yanlarında bu durumun belirtilmesinin iyi olacağı kanısındayım.

Şu an Doküman --> Yasaklı Aktif Maddeler menüsünden excel dosyası indirilerek aktif maddenin ithalatının sonlandırılma tarihi, imalatının sonlandırılma tarihi ve kulanımının sonlandırılma tarihi bilgilerine ulaşılabilir.

Bu bilgilere web sayfası üzerinden erişim güzel bir fikir olabilir. Uygulamaya alınıp alınmayacağı hususunda konuyu Daire Başkanlığımız'a iletmemiz gerekli.

 

Arama Motoru ''HATA'' verdiği için arama yapılamıyor

Hatayı düzelttik. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bkü bayilik Bkü bayilik sınavı için güncel kaynaklarınıza ulaşabileceğimiz Bi platform yok. Piyasada o yüzden çok sahtekarlar var kaynak bulmakta zorlanıyoruzsınavı için güncel kaynaklarınıza ulaşabileceğimiz Bi platform yok. Piyasada o yüzden çok sahtekarlar var kaynak bulmakta zorlanıyoruz

Bkü bayilik sınavı için güncel kaynaklara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://bku.tarimorman.gov.tr/YararlanilacakKaynak/Liste