İletişim Merkezi


Son Duyurular Tümü

  26.10.2022   |   Bitki Koruma Ürünleri ile Hammaddelerinin İthalat İznine Esas Kontrolleri

24.10.2022  tarihi  itibariyle  Azoxystrobin, Chlorantraniliprole, Clethodim, Clofentezine, Cymoxanil, Etoxazole, Kresoxim methyl, Lufenuron, Metribuzin, Pyriproxyfen, Spirodiclofen ve Spirotetramat  teknik  maddeleri  ile  bu  teknik  maddeleri  içeren  BKÜ'nden,  ithalat iznine  esas  kontroller  kapsamında,  Türkiye  Gümrük  Bölgesinden  numune  alınması  ve  analize  tabi tutulması uygulamasına başlanılacaktır. 


Devamı...

  13.10.2022   |   Aktif madde kısıtlama ve yasaklamaları hk. (Chloridazon, Desmedipham, Dimethoate, Ethoprophos ve Linuron)

Bakanlığımızın 29.09.2022 tarih ve 7064808 sayılı oluruna istinaden Chloridazon, Desmedipham, Dimethoate, Ethoprophos ve Linuron aktif maddelerine ait karar ekte yer almaktadır.


Devamı...

Son Yenilikler

Tavsiye Alternatif Sayfası (36 saniye)

Geçici Tavsiyede Düzenleme (20 saniye)

Mrl Ürün ile Arama (33 saniye)

Mrl Ürüne Bağlı Bitkiler (17 saniye)
Sizden Gelenler


Piyasaya arzı veya tamamen satışı durdurulan/ durdurulma sürecinde olan etken maddeye sahip BKÜ lerinin arama motorunda yanlarında bu durumun belirtilmesinin iyi olacağı kanısındayım.

Şu an Doküman --> Yasaklı Aktif Maddeler menüsünden excel dosyası indirilerek aktif maddenin ithalatının sonlandırılma tarihi, imalatının sonlandırılma tarihi ve kulanımının sonlandırılma tarihi bilgilerine ulaşılabilir.

Bu bilgilere web sayfası üzerinden erişim güzel bir fikir olabilir. Uygulamaya alınıp alınmayacağı hususunda konuyu Daire Başkanlığımız'a iletmemiz gerekli.

 

Arama Motoru ''HATA'' verdiği için arama yapılamıyor

Hatayı düzelttik. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bkü bayilik Bkü bayilik sınavı için güncel kaynaklarınıza ulaşabileceğimiz Bi platform yok. Piyasada o yüzden çok sahtekarlar var kaynak bulmakta zorlanıyoruzsınavı için güncel kaynaklarınıza ulaşabileceğimiz Bi platform yok. Piyasada o yüzden çok sahtekarlar var kaynak bulmakta zorlanıyoruz

Bkü bayilik sınavı için güncel kaynaklara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://bku.tarimorman.gov.tr/YararlanilacakKaynak/Liste