İletişim Merkezi


Son Duyurular Tümü

  19.11.2021   |   Bazı Bitki Koruma Ürünü Aktif Maddelerinin Kullanımları Hakkında Bakanlığımızın 19.11.2021 tarih ve 3463714 sayılı yazısı

Bazı Bitki Koruma Ürünü Aktif Maddelerinin Kullanımları Hk. ( Chlorpropham, Oxadiazon, Chloridazon, Desmedipham,  Dimethoate, Ethoprophos, Linuron, Imidacloprid, Thiamethoxam, Thiram) konulu 19.11.2021 tarih ve 3463714 sayılı yazısı


Devamı...

  29.12.2020   |   Thiamethoxam, Thiram ve Imidacloprid Aktif Maddelerinin Kullanım Sürelerinin Uzatılması Hk

Resmi yazı ektedir


Devamı...

Son Yenilikler

Tavsiye Alternatif Sayfası (36 saniye)

Geçici Tavsiyede Düzenleme (20 saniye)

Mrl Ürün ile Arama (33 saniye)

Mrl Ürüne Bağlı Bitkiler (17 saniye)
Sizden Gelenler


bir etkili maddesnin o ürüne ruhsatı var mı yok mu bulmak hiç pratik değil.. Spinosad vişneye ruhsatı var mı yok mu? bulmak ölüm..

Ruhsatı var mı yok mu sorusuna hızlı cevap bulmak için Tavsiye Alternatif sayfasını kullanınız. Tavsiye Alternatifte Aktif Madde Grup: Spinosad  ve MRL Ürün: Kiraz/Vişne seçimlerini yapıp Bul butonuna tıklayınız. Kiraz için tavsiyesi varken vişne için tavsiye gözükmüyor an itibariyle. Sağda yer alan Tüm Tavsiye Detayları butonuna tıklandığında ise kullanılabilecek ilaçlara ait bilgilere ulaşabilirsiniz.

Not: 

  1. Spinosad aramasında MRL Ürün: Kiraz/Vişne kullandık. Bu Mrl ürüne bağlı bitkileri görüntülemek için Ruhsat --> MRL Oranları menü yolunu izleyiniz. Gelen sayfada vişne yazıp gelen otomatik tamamlamada MRL Ürün: Kiraz/Vişne seçimini yapıp Bul butonuna tıklayınız. Gelen bilgilerden birinde MRL Ürün sütununda Kiraz/Vişne-140020 linkine tıklayınız. Gelen sayfada ilgili bitkiler kısmında MRL Ürün: Kiraz/Vişne araması yaptığınızda otomatik olarak arama yaptığınız # Kiraz #Vişne, Kiraz #Vişne #Kiraz,Şeftali vs bitkileri gözlemleyebilirsiniz.  
  2. Tavsiye Alternatif aramasında birden fazla mrl ürün araması yapabilirsiniz. Mesela: Aktif Madde Grup: Spinosad, MRL Ürün: Patlıcan ve MRL Ürün: Biber şeklinde. An itibariyle 7 tavsiye mevcut.
BKÜ sınavına girebilmek için öncesinde anadolu üniversitesi tarım teknolojileri bölümünden mezun olmak yeterli olur mu

İyi günler, bayilik sınavına girebilmek için bitki sağlığı ile ilgili dersleri almış olmanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için 0 312 258 75 67 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Fumigasyon gurubundaki ilaçları listelemek hk.

İyi günler Arama motorundan Ruhsata girin buradan Ruhsat detaylı aramayı seçin açılan sayfada Ruhsat grubu sekmeninden Fumigantı seçin BUL sekmesini tıkladığınız zaman ruhsatlı ürünlere ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi alabilmek için 0 312 258 75 57 numaralı telefona ulaşabilirsiniz.